СЛУХ І ГОЛОС – НЕ ГОЛОВНЕ!

назад к списку
29.02.2008

Кореспонденти «ТК» побували на зйомках програми «Зірка караоке», яку для Нового каналу виробляє компанія «Стар Медіа».

 Останнім часом на українському телебаченні було запущено чимало співочих форматів, але головна відмінність «Зірки караоке» на Новому каналі в тому, що співочий талант – далеко не найголовніша якість, потрібна для участі у програмі. Адже переможцем може стати навіть той, хто не має ані слуху, ані голосу. За словами творців шоу, спробувати сили в новій для себе іпостасі зможуть не зірки, а звичайні люди. В першу чергу, їм треба добре знати слова українських та російських пісень різних часів.

 Як розповіла «Телекритиці» виконавчий продюсер програми Юліана Райцина, кожна програма складається з п’яти турів та супергри. Участь у відбірковому турі може взяти будь-хто присутній у студії. Ведучий бере мікрофон та йде в зал, де всім охочим дає можливість заспівати кілька рядків із фірмової пісні – гімну програми «Зірка караоке». За результатами цього конкурсу обирається вісім учасників змагань.

Задача першого туру – згадати та проспівати два рядки приспіву з дуже відомої пісні. Слід сказати, що це завдання не таке легке, як здається. Адже хвилювання може зіграти з пам’яттю злий жарт, тоді як навіть неправильне закінчення слова вважатиметься за помилку.

 Другий тур – це змагання вже чотирьох учасників, які мають згадати пісні 90-х років. На моніторі гравець бачить куплет пісні, в якому незалежно від його довжини пропущено сім слів. Його завдання – проспівати текст із найменшою кількістю помилок. Ті, кому це вдається, проходять у наступне коло змагань.

Третій тур перевіряє, наскільки добре учасники знають пісні з мультфільмів та кінофільмів. Вокаліст починає співати куплет, а слова з двох останніх рядків гравці бачать на екрані в неправильному порядку. Їх завдання – відновити оригінальний текст.

У фіналі традиційно участь беруть тільки двоє учасників. І вже тут перед ними постає найбільш складне завдання. Почувши, як оркестр починає грати народну пісню, вони мають згадати текст та проспівати його з найменшою кількістю помилок. Без жодних підказок. Той, хто зробить це найточніше, виходить у супергру. Адже саме там учасник здобуває не тільки право називатися «Зіркою караоке», але й грошову винагороду. За кожну згадану пісню йому нараховується 5 тисяч гривень. Якщо він без помилок проспіває п’ять пісень, то має шанс отримати головний приз – 50 тисяч гривень.

За словами продюсера програми Олексія Гончаренка, правила – це єдине, що залишилося від американського формату Singing Bee («Співоча бджола»). Адже і декорації, і музика були створені спеціально для української програми «Зірка караоке».

 «Идея декораций принадлежит украинскому художнику Юрию Маковийчуку. Мы когда-то уже делали с ним шоу “Мистер Кук” на “Интере”. И решили обратиться к нему снова», – розповідає Олексій.

Оформлення студії й справді виглядає досить колоритно. Фоном для всього, що відбувається на майданчику, є встановлені в кілька рядів імпровізовані клітки. В них можна побачити танцюристів балету «Ва-банк», які виступають у найрізноманітніших іпостасях – починаючи від образів стриптизерів та закінчуючи образами Мерилін Монро та Мериліна Менсона.

 Вся музика, під яку мають співати учасники, звучить наживо. Спеціально для цього запросили оркестр «Либідь» – глядачі вже мали змогу його побачити у «Танцях із зірками».

 «Просто они самые мобильные. И уже имеют телевизионный опыт. Ведь в каждой программе будет звучать до сорока или пятидесяти песен, к каждой из которых нужно было сделать оркестровую аранжировку. В “Танцах” нам тоже приходилось работать быстро и много», – розповідає Олексій Гончаренко.

Ведучим програми став Дмитро Шепелєв. Він відомий українським глядачам за програмою «Дай покататися» на M1. Дмитро родом із Білорусі. Певно, саме тому програма виходитиме російською мовою. Попри це Дмитро в проекті виглядає досить органічно. Адже він непогано вписався в досить динамічний ритм програми. Мабуть, його здатність імпровізувати сприяє тому, що програма зацікавлює та навіть під час зйомок сприймається на одному подиху.

 «Наш ведущий – единственный, кто ведет караоке, при этом ни имея ни слуха, ни голоса. Дима признается, что пел только раз в жизни. И не очень любит об этом вспоминать. Зато он старательно учит слова всех песен, которые звучат в программе. И украинских в том числе. Возможно, со временем в шоу появится отрывок или песня, которые будет петь он», – каже Юліана Райцина.

Учасниками першого випуску програми, на зйомках якого була присутня «Телекритика», були переважно досить молоді люди. Але, за словами Олексія Гончаренка, згодом вони спробують запрошувати і старше покоління. Як розповідає Юліана Райцина, вже зараз є дуже багато охочих взяти участь у конкурсі: «Наши игроки – очень азартные. Все очень волнуются и старательно готовятся. Многие специально покупают на Петровке диски с караоке или качают песни из интернета».  

 Перший випуск «Зірки караоке» глядачі Нового каналу зможуть побачити у суботу, 9 березня, о 19:00. Як розповіли «Телекритиці» у прес-службі каналу, ця програма розрахована на аудиторію віком 20–35 років. Вони сподіваються, що програмі вдасться отримати частку 12% за аудиторією 14–49.

 Ольга Ліцкевич, 27.02.2008

 http://www.telekritika.ua/media-rinok/virobnitstvo/telebachennya/2008-02-27/36758

Каталог